طراحی های جدید به دنبال شیوع ویروس کرونا

سازمان بهداشت جهانی و مقامات وزارت بهداشت در کشورهای مختلف جهان از شهروندان موکداً درخواست کرده اند که در خصوص شست‌وشوی مداوم دستهای خود با آب و صابون و ضدعفونی تمامی سطوح محیط پیرامون خود سهل‌انگاری نکنند تا بدین ترتیب به قطع زنجیره انتقال و انتشار ویروس کووید 19 در جهان کمک کنند.

یکی از وسایلی که تقریبا تمامی افراد در سراسر جهان با آن به صورت مکرر در ارتباط نزدیک هستند، گوشی موبایل است که از آن در طول روز استفاده می‌کنند. ضدعفونی کردن گوشی‌های موبایل بدون شک یکی از مهم‌ترین کارهایی است که افراد این روزها باید به منظور مقابله با انتشار ویروس کرونا انجام دهند.

کارشناسان بهداشتی و پزشکان از تمامی کاربران گوشی‌های موبایل درخواست کرده‌اند که بعد از هر بار تماس با اجسام و اشیای مختلف پیرامون محل زندگی و کار باید گوشی خود را به غذا دعوت می‌کنند تا احتمال انتقال ویروس از طریق آن به صفر برسد.

ضرورت ضدعفونی کردن گوشی های موبایل از آن جهت است که طبق تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته هر فرد به طور متوسط حداقل روزی ۷۶ بار به گوشی خود دست می زنند و اعلان های آن را چک میکند.

حالا بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری شیوع گسترده ویروس کرونا و بحران و چالش‌های به وجود آمده ناشی از آن موجب خواهد شد که در صنعت موبایل و طراحی سخت‌افزارهای بکار رفته در گوشی‌های هوشمند تغییر و تحولات عظیمی شکل بگیرد به گونه‌ای که نمایشگر، حسگر اثر انگشت،  لنز دوربین و سایر سطوح گوشی‌های هوشمند که تقریباً از حساسیت بالایی برخوردار هستند، از تماس مکرر با مواد ضدعفونی کننده مانند الکل و آب و صابون آسیب نبینند و کاربران را با مشکل مواجه نکنند.

در واقع آنها بر این باورند که آینده صنعت موبایل به سمت و سویی پیش خواهد رفت که تمامی سطوح مختلف گوشی‌های هوشمند به گونه ای طراحی می شوند تا در برابر مواد ضدعفونی‌کننده تاب و توان و مقاومت بالاتری داشته باشند.

از شیوع ویروس کرونا  آمار تعمیر سخت‌افزاری گوشی‌های هوشمند در سراسر دنیا به علت تماس استفاده مدام و مستقیم الکل‌های قوی و مواد شوینده با نمایشگر گوشی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و کاربران موبایل را بیش از پیش با پرداخت هزینه‌های گزاف و نگرانی های ناشی از آن مواجه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *